| حی و حاضر در خدمت شما هستیم
صفحه اصلی » » جلوگیری از ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو
مقاله وردپرسی

جلوگیری از ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو

چگونه از ایندکس شدن سایت وردپرسی در موتورهای جستجو رهایی پیدا کنیم؟

اخیرا یکی از کاربران ما از ما سوال کرد که چگونه می‎توانند مانع از ایندکس شدن سایت وردپرسی شان توسط موتورهای جستجوگر شوند؟ زمانی‎که می‎خواهید از ایندکس شدن سایت در نتایج جستجو ، جلوگیری کنید ، سناریوهای مختلفی وجود دارد . در این مقاله به شما نشان خوایم داد که چگونه می‎توانید مانع از ایندکس شدن سایت وردپرسی در موتورهای جستجو شوید.

چه کسی و به چه علت می‎خواهد مانع موتورهای جستجو شود

برای بیشتر وب سایت‎ها ، موتورهای جستجو بزرگترین منبع ترافیک هستند، ممکن است سوال کنید چرا کسی باید بخواهد موتورهای جستجو را مسدود کند؟

باور کنید یا نه ، کاربران زیادی وجود دارند که سایت‎های خود را بر روی یک دامنه در دسترس عمومی قرار می‎دهند ، به جای آنکه یک محیط توسعه محلی و یا یک سایت توسعه ایجاد کنند .

برخی از مردم با استفاده از وردپرس، سایت‎های مدیریت پروژه ایجاد می‎کنند . افراد زیادی وجود دارند که با استفاده از وردپرس، وبلاگ‌‌‎های شخصی ایجاد می‎کنند . در تمام این موقعیت‎ها، ممکن است نخواهید توسط موتورهای جستجو فهرست شوید و یا زمانی‎که آمادگی ندارید دیده شوید .

یک تصور غلط رایج  وجود دارد که اگر به دامنه من لینکی وجود ندارد ، احتمالا موتورهای جستجو هرگز سایت من را پیدا نخواهند کرد . این اصلا درست نیست .

راه‎های زیادی وجود دارد که موتورهای جستجو می‎توانند سایتی که از هیچ کجا لینک ندارد را پیدا کنند . برای مثال:

  • نام دامنه شما قبلا متعلق به شخص دیگری بوده است و آن‎ها هنوز لینک‎هایی به سایت شما دارند .

۲-نتایج جستجوی دامنه برخی از سایت‎ها ، می‎تواند به همراه لینکی که به سایت شما دارد، فهرست شود .

۳-هزاران صفحه وجود دارد که فقط شامل اسامی نام دامنه‎ها هستند، سایت شما می‎تواند در یکی از آن‎ها ظاهر شود .

هزاران چیز در وب اتفاق می‎افتد و هیچ کدام از آن‎ها تحت کنترل شما نیستند . هرچند ، وب سایت شما هنوز هم تحت کنترل شما است ، و می‎توانید به موتورهای جستجو آموزش دهید که سایت شما را دنبال نکرده و آن را فهرست نکنند .

مسدود کردن موتورهای جستجو از خزیدن و فهرست کردن سایت وردپرسی شما

وردپرس قابلیت‎هایی دارد که شما را قادر می‎سازد به موتورهای جستجو آموزش دهید که سایتتان را فهرست نکنند. چیزی که باید انجام دهید :

Settings>>reading>>search engine visibility

جلوگیری از ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو

وقتی‎که این گزینه تیک بخورد ، وردپرس این خط را به بخش هدر سایت شما اضافه می‎کند:

<meta name=’robots’ content=’noindex,follow’ />

 

وردپرس همچنین فایل robots.txt سایت شما را اصلاح می‎کند و این خط را به آن اضافه می‎کند:

User-agent: *Disallow: /

با این حال ، این کاملا با موتورهای جستجو است که این درخواست را بپذیرند یا نادیده بگیرند . حتی با وجود اینکه اکثر موتورهای جستجو به این درخواست احترام می‎گذارند ، ممکن است برخی از صفحات یا عکس‎های سایت شما فهرست شوند .

چگونه مطمئن شوید سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی‎شود؟

موثرترین روش برای جلوگیری از ورود موتورهای جستجو به یک سایت فعال ، پسورد گزاری سایت وردپرسی شما در سطح سرور است . این به این معنی است که هر زمان شخصی بخواهد به سایت شما دسترسی پیدا کند ، قبل از دستیابی به وردپرس ، از آنها خواسته می‎شود که نام کاربری و پسورد  ارائه کنند . این شامل موتورهای جستجو نیز می‎شود . به محض ورود ناموفق، آن‎ها خطای ۴۰۱ را نشان می‎دهند و ابزاری که سایت را ایندکس می کنند سریعا دور می‎شوند . در این‎جا نشان می‎دهیم که چگونه با پسورد گذاری ، یک سایت وردپرسی را محافظت کنید .

پسورگذاری یک سایت با استفاده از  cPanel

اگر شرکت ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما ، cPanel را برای مدیریت حساب میزبانی  ،  ارائه می‎دهد ، شما می‎توانید با استفاده از cPanel   سایت خود را محافظت کنید . به سادگی به داشبور cPanel وارد شوید و  بر روی password protect directories کلیک کنید .

جلوگیری از ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو

این کار یک پنجره باز می‎کند تا ریشه سند را انتخاب کنید :

جلوگیری از ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو

در صفحه بعد ، پوشه‎ای که سایت وردپرسی شما در آن نصب شده است را انتخاب کنید . معمولا شاخه public_html  یا www  است . بعد از آن گزینه ‘Password protect this directory’ را انتخاب کنید . بعد از آن ، یک نام برای محافظت از فهرست وارد کرده و بر روی دکمه save  کلیک کنید .

جلوگیری از ایندکس شدن سایت در موتورهای جستجو

بعد از آن ، شما یک پیغام موفقیت و یک لینک بازگشت به عقب مشاهده خواهید کرد . کلیک بر روی لینک بازگشت به عقب ، شما را به صفحه محافظت پسورد می‎برد . حالا شما نیاز دارید یک نام کاربری و پسورد اضافه کنید که برای مشاهده سایت شما نیاز خواهد بود .

در حال حاضر ، وب سایت شما به وسیله پسورد محافظت شده است ، و هیچ کس از جمله موتورهای جستجو نمی‎تواند به سایت شما دسترسی پیدا کند .

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا از ایندکس شدن سایت وردپرسی خود توسط موتورهای جستجو، جلوگیری کنید .

وردپرس با طعم فارسی

من یکی از دوستداران پر و پا قرص وردپرس هستم. ابتدا با یک وبلاگ ساده شروع کردم و الان افتخار میکنم که دارم برای عده زیادی از علاقمندان و کاربران سیستم مدیریت محتوای وردپرس می نویسم. تا حد زیادی می تونم بگم که با وردپرس آشنایی دارم اما به گمون خودم قطره ای از دریاست...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.