| حی و حاضر در خدمت شما هستیم
صفحه اصلی » » رایج ترین خطاهای وردپرس (بخش دوم)
مقاله وردپرسی

رایج ترین خطاهای وردپرس (بخش دوم)

۱۴ مورد از رایج ترین خطاهای وردپرس و نحوه برطرف کردن آن‎ها(بخش دوم)

در نوشته قبلی به ۷ مورد از رایج ترین خطاهای وردپرس اشاره کردیم که بتوانیم شما در رفع این موارد کمک کنیم. در این نوشته نیز به ادامه این خطاها می پردازیم که امیدواریم مثمر ثمر واقع شود و شما را کمک کند.

خطای اتمام حافظه وردپرس – افزایش حافظه php

نشانه‎های این خطا می‎تواند یک صفحه سفید  و یا یک پیغام خطا شبیه این باشد :

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 2348617 bytes) in /home/username/public_html/site1/wp-includes/plugin.php on line xxx

این خطا زمانی ظاهر می‎شود که یک اسکریپت یا یک پلاگین وردپرس از اندازه حافظه پیش فرض اختصاص داده شده تجاوز می‎کند.

رایج ترین خطاهای وردپرس

 زمانی که پنل مدیریت وردپرس(wp-admin) قفل می‎شود ، چه کاری باید انجام دهید ؟

گاهی اوقات ممکن است نتوانید وارد پنل وردپرس خود شوید ، به این دلیل که رمز خود را فراموش کرده‎اید و به ایمیل بازیابی پسورد دسترسی ندارید . همچنین این می‎تواند به علت یک پلاگین  یا یک کد باشد که سعی دارد به اشتباه برخی تغییرات را در بخش مدیریتی ایجاد کند. همچنین می‎تواند به این دلیل باشد که کسی سایت وردپرس شما را هک کرده باشد و تمامی نام‎های کاربری و کلمات عبور را تغییر داده باشد .

چگونه مشکل بازگشت مجدد به صفحه لاگین وردپرس را رفع کنیم ؟

علائم این مساله این است که زمانی‎که کاربر اقدام به ورود به داشبورد وردپرس می‎کند ، دوباره توسط وردپرس به صفحه ورود بازگشت داده می‎شود . بیشتر اوقات علت این موضوع این است که آدرس اینترنتی سایت و آدرس اینترنتی صفحه اصلی در جداول وردپرس به درستی مقداردهی نشده است .

چگونه مساله بارگذاری تصویر در وردپرس را رفع کنیم ؟

گاهی اوقات ممکن است کاربری به صورت اتفاقی متوجه شود تصاویر سایتشان از دست رفته است و یا به درستی نشان داده نمی‎شود . وقتی کاربری سعی می‎کند تصویری را برای یک پست با استفاده از رسانه‏‎های بارگذاری ، آپلود کند ، باعث ایجاد این خطا می‎شود. تمامی این‎ فایل‎ها در کتابخانه رسانه‎ها، به صورت شکسته نمایش داده خواهند شد. این خطا به دلیل مجوزهای نادرست فایل و دایرکتوری در هنگام  نصب وردپرس اتفاق می‎افتد . مجموعه‎ای از دلایل باعث این موضوع می‎شوند .

چگونه مسائل رایج مربوط به تصویر را در وردپرس رفع کنیم ؟

بارگذاری تصاویر در وردپرس ممکن است برای یک تازه‎کار ، گیج کننده باشد . یک کاربر ممکن است نداند چگونه تصاویر را در صفحه بچیند ،  اندازه آن‎ها را تغییر دهد،  آن‎ها را برش دهد و یا آن‎ها را در قالب گالری نمایش دهد .

این یک خطا یا یک مساله در وردپرس نیست . شما تنها باید با رسانه‎های وردپرس آشنا شوید .

رایج ترین خطاهای وردپرس

چگونه خطای “Are You Sure You Want to Do This” را رفع کنیم ؟

کاربران ممکن است در بخش مدیریت وردپرس،  با این خطا زیاد روبه رو شوند . شایع ترین علت این موضوع این است که  استفاده از یک پلاگین یا یک تم در حال حاضر با شکست روبه رو شده است . در حال حاضر، زمانی که یک عمل مدیریتی در وردپرس انجام می ‎شود ، ممکن است کلیدهای امنیتی ویژه‎ای به آدرس‎های اینترنتی اضافه شود . گاهی اوقات ممکن است یک پلاگین یا یک تم ، به درستی از این استفاده نکند و باعث شود کاربران با چنین خطایی مواجه شوند .

چگونه خطای Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance را در وردپرس رفع کنیم ؟

گاهی اوقات به دلیل یک به روز رسانی منقطع یا ناقص ، ممکن است با خطای Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance  مواجه شوید . چه اتفاقی می‎افتد اگر وردپرس سایت شما را در طول یک  بروز رسانی در حالت نگهداری قرار دهد ؟ اگر به هر دلیلی به روز رسانی قطع شود ، ورد پرس شانس اینکه سایت  شما را از حالت نگهداری خارج کند را از دست خواهد داد . این خطا کل سایت شما را قفل می‎کند و آن را برای مدیران سایت ، از دسترس خارج می‎کند .

امیدواریم این لیست به شما کمک کند راه حلی برای شایع ترین خطاهای وردپرس پیدا کنید .

 

اشتراک گذاری

وردپرس با طعم فارسی

من یکی از دوستداران پر و پا قرص وردپرس هستم. ابتدا با یک وبلاگ ساده شروع کردم و الان افتخار میکنم که دارم برای عده زیادی از علاقمندان و کاربران سیستم مدیریت محتوای وردپرس می نویسم. تا حد زیادی می تونم بگم که با وردپرس آشنایی دارم اما به گمون خودم قطره ای از دریاست...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.