| حی و حاضر در خدمت شما هستیم
صفحه اصلی » » چند افزونه و هک مفید برای کار با دسته های وردپرس
مقاله وردپرسی

چند افزونه و هک مفید برای کار با دسته های وردپرس

دسته ها یا همان category ها در وردپرس به شما این امکان را میدهند تا مطالب و محتوای وبسایت خود را براحتی طبقه بندی کنید. اینکار علاوه بر تجربه کاربری راحت تر برای خوانندگان، در سئوی وبسایت شما نیز مفید است. در این پست از «وردپرس با طعم فارسی» به معرفی چند افزونه و هک مفید برای کار با دسته بندی های وردپرس میپردازیم تا کارایی این بخش از وردپرس را افزایش دهید.

۱٫ آر اس اس فید دسته ها

خیلی ها از این قابلیت وردپرس خبر ندارند. اینکه این سیستم مدیریت محتوای محبوب برای هر دسته یک خوراک آر اس اس مجزا بطور خودکار تولید میکند. برای این کار کافیست به انتهای آدرس دسته مورد خود عبارت feed را اضافه کنید: http://wpfarsi.com/category/wordpress/wordpress-article/feed

با اینکار به کاربران خود این امکان را میدهید تا بتوانند یک دسته مشخص را پیگیری کنند نه تمام خوراک سایت شمارا.

۲٫ حذف یک دسته مشخص از آر اس اس

در وردپرس همه مطالب وبسایت شما، فارغ ازینکه در کدام دسته قرار دارند در خروجی آر اس اس قرار میگیرند. اگر میخواهید دسته ی خاصی را استثنا بکنید کافی است افزونه Ultimate Category Excluder را نصب و فعال کنید.

پس از فعالسازی، به منوی تنظیمات رفته و از آنجا براحتی مشخص کنید که مطالب کدام دسته در خروجی آر اس اس قرار نگیرند.

exclude-category-feed

۳٫ اضافه کردن تصویر شاخص به دسته ها

تصاویر اگر بدرستی بکار برده شوند، وب سایت شما را جذاب تر میکنند. با این حال در وردپرس بصورت پیشفرض نمیتوان برای دسته ها تصویر شاخص تعیین کرد. اگر به این فکر افتاده اید که برای دسته هایتان تصویر تعیین کنید پیشنهاد ما برای اینکار استفاده از افزونه taxonomy images است. پس از نصب و فعالسازی افزونه در منوی تنظیمات رفته و تیک آنرا فعال کنید:

taxonomy-images-settings

۴٫ فعالسازی دسته ها برای صفحات

بصورت پیشفرض در وردپرس دسته ها فقط برای نوشته ها موجود است و شما نمیتوانید ازین قابلیت برای برگه هایتان استفاده کنید. با اینحال با نصب و فعالسازی افزونه  Post Tags and Categories for Pages میتوانید به برگه ها، دسته بندی و تگ اختصاص بدهید. این افزونه تنظیمات خاصی ندارد و بعد از فعالسازی به منوی برگه رفته و آنجا صفحات مورد خود را ویرایش کنید.

categories-for-pages

۵٫ اختصاص دادن نویسنده به یک دسته خاص

اگر وبسایت وردپرسی شما دارای چندین نویسنده است این ایده که بتوانید نویسنده ها را به دسته بندی های خاص محدود کنید، خیلی جذاب و البته کارآمد بنظر میرسد. با اینکار نویسنده ها فقط میتوانند در همان دسته مطلب ارسال کنند.

اینکار به سادگی با نصب افزونه Restrict Author Posting  قابل انجام است. پس از فعالسازی این افزونه به صفحه مدیریت کاربران رفته و نویسنده مورد نظر را ویرایش کنید. در صفحه ویرایش کاربر، براحتی میتوانید مشخص کنید که در کدام دسته مطلب بنویسد.

restrictauthorcategory

ما در «وردپرس با طعم فارسی» به فکر اقتدار وبسایت وردپرسی شما هستیم!

 

 

برچسب ها
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.