| حی و حاضر در خدمت شما هستیم
صفحه اصلی » » سئو را همین حالا شروع کنید
مقاله وردپرسی

سئو را همین حالا شروع کنید

روش‌های زیادی برای جذب بازدید کننده وجود دارد و یکی از اصلی‌ترین‌های آن از طریق موتورهای جستجو است. بین ۶۰ تا ۷۰ درصد بازدید سایت‌ها از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آید. سوالی که پیش می‌اید این است که چگونه از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل بازدیدکننده جذب کنیم؟ پاسخ ساده است: سئو

سئو وردپرس

  • سئو چیست؟

خیلی ساده، یک اصطلاح جمعی برای تمام روش ها، تاکتیک ها و فرآیندهایی است که توسط آن شما می توانید احتمال دیده شدن سایت خود را افزایش دهید و احتمالا رتبه بسیار بالایی در صفحات نتایج موتورهای جستجوی اصلی(رایگان) بدست آورید.

شیوه سیاه کلاه(بد) و سفید کلاه (خوب) وجود دارد.ساده است که سئو را اینگونه تصور کنید که یک عمل دستی برای بالابردن مصنوعی مشخصات سایت شماست.

در واقع سئوی خوب نیازمند توجه به جزئیاتی است که به تنهایی قابلیت و عملکرد سایت شما را بهبود خواهد بخشید. اگر  دسترسی، حرکت و جستجو در اطراف ساده باشد آنگاه در نظر بازدیدکنندگان جذاب تر خواهد بود.

بالاتر ظاهرشدن در نتایج جستجو از نتایج فرعی مثبت این “بهترین عمل ” است و فواید آن برای شما حتی در سطوح بالاتری از ترافیک ایجاد شده برای سایت خواهد بود.

تصور نکنید به دلیل اینکه تنها  یک وبلاگ را راه اندازی می کنید ،ترافیک بالاتر از موتورهای جستجوی قوی یک رویا است.

با یک روال منظم از لینک سازی در سایت، بهینه سازی تیتر، پیوند یکتا و تصاویر، و نوشتن مطالب مرتبط ، زمان زیادی طول نکشید که وبلاگ بررسی موسیقی من در اولین زوج از موتورهای جستجو تحت شرایط خاص جستجو ظاهر شود و موضوع انتخابی من کاملا یک حوزه رقابتی است.

همچنین برخی از شیوه های بد وجود دارد ، از قبیل لینک سازی مصنوعی و keyword stuffing ، فقط به خاطر داشته باشید که گوگل کاملا  در فریبکاری شما خوب عمل می کند و مجازاتش نه تنها سریع بلکه شدید است.

این پست بر این اساس نوشته میشود که شما یک کاربر در wordpress.com هستید.

اگر شما یک کاربر WordPress.org هستید برخی از پلاگین های عالی در داشبورد موجود می باشند که به طور خودکار به سئوی شما کمک خواهد کرد. هر چند در wordpress.com هیچ پلاگینی وجود ندارد اما بسیاری از کارها بصورت خودکار در باطن انجام شده است.

اگرچه این بدان معنی نیست که همه کارها برای شما انجام شده است.

اجازه دهید نگاهی به برخی از بهترین تمرین ها برای سئو بیاندازیم.

  • محتوا

همان کلیشه های قدیمی!

اگر شما محتوای خوب ، مفید ، سرگرم کننده و مرتبط در یک نرخ منظم تولید نمی کنید ،پس تمام ترفندهای سئوی اضافه شده به شما هیچ کمکی نخواهند کرد.

چگونه گوگل می فهمد شما محتوای خوب،مرتبط،سرگرم کننده و مفید تولید می کنید؟

خب در واقع این یک الگوریتم همیشه در حال تغییر و پیچیده است که پیش بینی یا حدس دوباره آن غیر ممکن است.

همه آنچه شما می توانید تضمین کنید بدون توجه به آنچه گوگل و دیگر موتورهای جستجوگربه عنوان مفهوم “سلامت سایت” بدنبال آن هستند، اهمیت مطالب شما همیشه در بالاترین اولویت خواهد بود.

محتوای با کیفیت خوب به رسمیت شناخته می شود.این شناخت از بازدیدهای تکراری،به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و لینک دهی داخل سایت های دیگر خواهد آمد. این کار ترافیک را به سمت سایت شما هدایت خواهد کرد و شانس شما را نتنها برای بودن در لیست های اصلی  بلکه از طریق رسانه های اجتماعی و توصیه های همکار بالا می برد.

نکته مهم در اینجا این است : برای خوانندگان انسان بنویسید نه موتورهای جستجو.

اگر به نظر بیاید که مطالب سایت شما را یک ماشین نوشته است هیچ کس در سایت شما توقف نخواهد کرد،هیچ کس آن را دوباره بازدید نخواهد کرد و هیچ کس آن را به اشتراک نخواهد گذاشت.

  • نظم

به شمارش کلمات بیشتر علاقمند نباشید. اگر پایان نامه های دانشگاهی با جملات بیش از حد درهم و برهم تنها برای رسیدن به ۱۵۰۰۰ کلمه را به یاد داشته باشید، در مورد دستیابی به یک چیز مشابه در اینجا نگران نباشید. خواه به شما توصیه شده باشد یک پست حداقل باید ۳۰۰ کلمه داشته باشد،یا اگر وبلاگ شما جدید است ۵۰۰-۱۰۰۰کلمه،سعی کنید با آن مخالفت کنید.

تا حد امکان کوتاه و مختصر باشید.یک خواننده ترجیح می دهد مقاله کوتاهتری را بخواند که بعد از یک حماسه طولانی به یک نقطه می رسد. که می شود گفت  اگر شما یک شاهکار ۱۰۰۰ کلمه ای پر شده با محتوای جذاب، به طور کامل مرتبط و مفید نوشته اید ،در نتیجه تا حد امکان در نثر خود صریح بوده و آن را بخوبی کنترل کرده اید، موتورهای جستجو این را به مقاله ای  با همان موضوع و حجم نصفه ترجیح می دهند.

احتمال جریمه شدن شما برای نوشتن یک پست ۲۹۰ کلمه ای به جای طول غالبا سفارش شده ۳۰۰ کلمه ای پایین است.

با این حال اگر در حال تلاش برای نوشتن یک پست ۳۰۰ کلمه ای هستید،شاید موضوعی که در باره آن می نویسید برای شما کاملا مناسب نباشد و یا به تحقیقات بیشتری نیاز داشته باشد.

  • عناوین

عناوین را را به عنوان بیانی خلاصه نگه دارید. هرچند تا جایی که آن ها را بی معنی و مبهم نسازد .

“راهنمای مبتدیSEO بهترین عمل برای وبلاگ نویسان جدید وردپرس” توصیفی و دقیق است. با این حال به نفع خوانندگان شما و به این دلیل که موتورهای جستجو تمایل به ارائه کلمات کلیدی در ابتدای تیتر دارند ، توجه بیشتر به آن  میتواند بهترین عمل برای دوباره کاری باشد.

SEO” بهترین تمرین : راهنمای مبتدی” ممکن است از مهمترین کلماتی که در  جلو هستند بهتر باشد. راهنمای مبتدی به عنوان توصیف دقیقی از محتوی باقی می ماند. اما شما نمیخواهید مخاطبان خود را محدود کنید.

من “وبلاگ نویسان” و “وردپرس” را به این عنوان که این راهنمایی ها در رابطه با اکثر محیط های وبلاگ نویسی و سیستم های مدیریت محتوا کلی هستند جدا کرده ام .همچنین کلمه “جدید” را چون تکرار معنی کلمه “مبتدی” است حذف کردم. هرچند این کاملا یک تیتر خشک است اما احساس نمی شود بسیار ارزشمند باشد.

با تمام معنی تکنیک مخلوط کردن  SEO را با زبان پاسخگوی احساسات امتحان کنید.

“۱۰ نکته هیجان انگیز سئو که سایت شما را عالی شارژ خواهد کرد” خوب،من آرزو داشتم الان هیچ چیز در این مقاله هدر نشود. فقط بدانید تیترهایی مثل این برای پیروزی عالی،مهم هستند. ظرف مدت کوتاهی مقدار زیادی ترافیک ممکن است راه خود را به سایت شما بکشاند.

با این حال برای اینکه در دراز مدت مفید باشد و جایگاه شما را در جستجوگرها تقویت کند ،بهترین کار تولید محتوای “همیشه سبز” است که ترافیک سایت شما را برای همیشه فراهم خواهد کرد.

  • لینک های یکتا

لینک‌های یکتا آدرس های دائمی به پست های منحصربه‌فرد سایت هستند. وقتی‌که می خواهید مردم را به طرف یک صفحه خاص هدایت کنید این پیوند را به اشتراک می گذارید.

توجه داشته باشید وقتی‌که یک عنوان در قسمت “نوشته‌ی تازه” داشبورد خود می نویسید،بطور خودکار یک لینک در زیر آن ایجاد خواهد شد.

پیوندیکتا و سئو

چیزهایی وجود دارد که شما باید متوجه آن ها باشید.

وردپرس به‌طور خورکار آنچه را که در فیلد عنوان نوشته شده است را به محض اینکه در جای دیگری از صفحه کلیک کنید ذخیره خواهد کرد، خواه نوشتن عنوان را تمام کرده اید یا نه. همچنین اگر شما عنوان را تعییر دهید  وردپرس بطور خودکار پیوند یکتا را بروزرسانی نخواهد کرد.

خوشبختانه پیوند یکتا در هر زمانی می تواند ویرایش شود.فقط مطمئن باشید قبل از کلیک روی دکمه انتشار،آن را تصحیح کرده باشید. لزوما کار درستی نیست عنوان را دقیقا در قست پیوند یکتا کپی کنیم ،حتی اگر این کار بطور خودکار انجام می شود.

گوگل دقیقا اعلام کرده است بهترین حالت ،استفاده از ۳ تا ۴ کلمه کلیدی در پیوند یکتا است و اینکه کلمات مهمتر٬ در ابتدا قرار بگیرد.

“۱۰ نکته هیجانی سئو که وبلاگ شما را عالی شارژ خواهد کرد” ،استفاده از یک پیوند یکتا است که به‌نام “seo blog tips” تعبیر می شود.

بهتر است هر گونه عدد را از قسمت عنوان پیوند یکتا حذف کنید چون در نظر موتورهای جستجو کاملا بی ارزش هستند. همچنین خوب است کلماتی مثل”a”,”an” ,”the” را حذف کنید.

  • Excerpt

این در جای دیگر به عنوان “توضیحات متا” شناخته شده است. این بصورت خودکار توسط وردپرس ایجاد شده است،اما ایده خوبی است که یطورت دستی خودتان آن را بسازید.

توضیحات متا و سئو

نقل قول یا توضیحات متا یک بخش کوچک از متن توصیفی است که زیر آدرس سایت در نتایج جستجو نمایش داده می شود. بهتر است طول این کمتر از ۱۵۰ کاراکتر باشد با کلمات کلیدی شما که تا حد امکان به هدف نزدیک باشد اما هنوز یک جمله قابل خواندن را به‌وجود بیاورد.

موتورهای جستجو رتبه شما را بدلیل کیفیت نقل قول، بالا نخواهند برد ،اما احتمال اینکه کسی به دلیل اینکه نقل قول،جالب ،مرتبط یا سرگرم کننده است روی مقاله شما کلیک کند را افزایش خواهد داد.

  • تصاویر

یک نکته مهم سئو این است که چگونه به تصاویر خود نام و برچسب بزنید. با برچسب گذاری دقیق،احتمال اینکه پست شما از طریق جستجوی تصویر پیدا شود را افزایش خواهید داد.

حقیقتا آپلود یک تصویر و نامگذاری پیچیده برای آن، مانند تصویر زیر ،به اندازه کافی خوب نیست.
حالت بد بهینه سازی تصاویر

شما برای بهینه سازی کامل نیاز دارید هنگامی که عکسی را آپلود می کتید فیلدهای عنوان،برچسب و توضیحات را تکمیل کنید. بخش نام را برای وقتی‌که بازدیدکننده موس را بر روی عکس شناور نگه می دارد،فراهم می کند.

برچسب ها ضروری هستند به این دلیل که موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را ببینند،اما آن ها می توانند برچسب ها را بخوانند.شما نیاز دارید کلمات کلیدی خود را در این جا وارد کنید.

بخش توضیحات جایی است که شما باید تا حد امکان دقیق ،عکس خود را توصیف کنید.این کار به دسترسی افرادی که از نرم افزار “تصویرخوان” استفاده می کنند،کمک می کند.

  • دسته ها و برچسب ها

هنگامی که نوشتن مقاله شما به پایان رسید،آن را در یک دسته مرتبط اضافه کنید.تا جایی که ممکن است سعی کنید عنوان دسته را گسترده نگه دارید.

سپس مقاله را برای جدا کردن کلمات کلیدی مرتبط جستجو کنید تا آن ها را در بخش برچسب وارد کنید. تگ‌ها باید مفصل‌تر از توضیحات باشند.

بسیار شبیه Excerpt، برچسب ها شانس شما را برای رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو افزایش نمی دهند. در واقع اگر پست خود را بیش از حد با برچسب ها انباشته کنید، خواه آن ها مرتبط با متن باشند یا نه، موتورهای جستجو ممکن است این را مانند یک دستکاری ببینند و جریمه شوید. گوگل و دیگر موتورهای جستجو همه با هم، به رسمیت شناختن برچسب های کلیدی را متوقف می کنند.

بهرحال دسته ها و برچسب ها حرکت در سایت را برای بازدیدکنندگان شما آسان تر می کنند،و بنابراین قابلیت استفاده و گره زدن محتوای مرتبط با هم را بهبود می بخشند.

روش برچسب گذاری با احتیاط.کوتاه باشد،مرتبط و کم ،تنها برای حفظ امنیت.

برچسب ها
اشتراک گذاری

وردپرس با طعم فارسی

من یکی از دوستداران پر و پا قرص وردپرس هستم. ابتدا با یک وبلاگ ساده شروع کردم و الان افتخار میکنم که دارم برای عده زیادی از علاقمندان و کاربران سیستم مدیریت محتوای وردپرس می نویسم. تا حد زیادی می تونم بگم که با وردپرس آشنایی دارم اما به گمون خودم قطره ای از دریاست...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.