| حی و حاضر در خدمت شما هستیم
مقاله وردپرسی

وردپرس و iOS7

طبق آمار بدست آمده، دستگاههایی مثل موبایل،تبلت و … که از سیستم عامل iOS استفاده می کنند ۴۷ درصد ترافیک موبایل ها را به خود اختصاص داده است. چند سالی است که این آمار کمتر شده است ولی iOS همچنان بازار اشتراک گذاری را مال خود دارد.

وردپرس به خوبی از اهمیت دستگاههایی که از iOS استفاده می کنند مطلع است به همین خاطر در آخرین به روز رسانی نسخه اپلیکیشن موبایل خود تمامی کاربردها و همخوانی ها را با آخرین نسخه ی منتشر شده ی اپل(iOS7) انجام داده است. این بروز رسانی اپلیکیشن را راحت تر کرده تا ادمین ها به راحتی بتوانند پست منتشر کنند و سایت خود را از طریق این اپلیکیشن که برای iPhone و iPad به خوبی به روز رسانی شده است،مدیریت کنند. وردپرس و iOS7 با هم در زمینه های طراحی تعامل خوب داشته اند که این موضوع از سمت وردپرس بوده چرا که به اهمیت این سیستم عامل کاملا پی برده است. این ویژگی ها عبارتند از:

  • بهبود صفحه ورود و پیام های خطا
  • ساده و آسان تر کردن طراحی تب ها
  • رفع باگ های مختلف
  • پشتیبانی خوب برای گرفتن لینک از توییتر
  • طراحی بهتر پست ها و صفحات

550

حالا که وردپرس به این نتیجه دست یافته است که اپلیکیشن با iOS7 به خوبی سازگار است، باید چه کاری انجام داد که مطمئن شد بازدیدکنندگانی که از iPhone و iPad استفاده می کنند وقتی وارد سایت می شوند بهترین تجربه را خواهند داشت؟

بهترین جواب این است که هیچ کاری نیاز نیست. چرا که در حال حاضر گوگل فاکتوری را برای ارتقای سایت ها در نظر گرفته که می بایست یک سایت کاملا سازگار با موبایل باشد. همه به این نتیجه رسیده اند که نباید از بازدیدکنندگان موبایل ها و دیگر دستگاهها غافل شد.

اپلیکیشن برای سایت

ساختن یک اپلیکیشن از سایت وردپرسی با استفاده از یک افزونه به راحتی انجام پذیر می باشد که با این کار بازدیدکنندگان سایت شما می توانند در هر زمان و هر جایی خیلی ساده به سایت دسترسی داشته باشند. انتشار اپلیکیشن سایت در فروشگاه های اپلیکیشن هم به جذب بیشتر خواننده ها و بازدیکنندگان سایت کمک به سزایی می کند. اپلیکیشن هایی که برای iOS7 ساخته شده اند بطور کاربردی در دستگاهها عمل می کنند و تجربه بسیار خوبی را به بازدیکنندگان خود می دهد. تنها اشکالی که وجود دارد این است که اپلیکیشن فقط روی پلتفرمی که ایجاد شده است کار می کند.

طراحی ریسپانسیو(واکنش گرا)

تمامی راه حل هایی که برای وردپرس و طراحی نسخه موبایل وجود دارد در طراحی ریسپانسیو خلاصه می شود. این طراحی باید به گونه ای باشد که تمامی اندازه ها و نمایش باکس ها را به نحوی باشد که در تمامی دستگاهها بطور صحیح قابل رؤیت باشد.

مزایی که طراحی ریسپانسیو دارد را خدمت شما عرض می کنیم:

  • فقط نیاز است که یک سایت را بهینه سازی کنید.
  • متدی است که گوگل برای بهینه سازی سایت ها در نظر گرفته است و با این کار سایت شما استانداردهای لازم را خواهد داشت.
  • قالب های وردپرسی زیادی وجود دارد که ریسپانسیو می باشند و شما می توانید برای شروع از آنها استفاده کنید هر چند که طراحی قالب بصورت اختصاصی مزایی خاص خود را دارد.

چیزی که هست و همه ما آن را قبول داریم این که iOS7 آخرین نسخه منتشر شده شرکت اپل نخواهد بود و همانطور که میدانید نسخه بعدی آن هم منتشر شده است.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

برچسب ها
اشتراک گذاری

وردپرس با طعم فارسی

من یکی از دوستداران پر و پا قرص وردپرس هستم. ابتدا با یک وبلاگ ساده شروع کردم و الان افتخار میکنم که دارم برای عده زیادی از علاقمندان و کاربران سیستم مدیریت محتوای وردپرس می نویسم. تا حد زیادی می تونم بگم که با وردپرس آشنایی دارم اما به گمون خودم قطره ای از دریاست...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.